اخبار اقتصادی

 • سپرده گذاران صبور باشند تا بانک مرکزی دست به اسلحه «پول پرقدرت» نبرد

  روزنامه اعتماد نوشت : «٢٨ بانک، ١٦ شرکت پس‌انداز و وام مسکن و ٢ شرکت سرمایه‌گذاری ملی بر اساس لایحه شورای انقلاب در سال ١٣٥٨ ادغام شدند. در مورد هشت بانک که دولتی بودند، یعنی بانک‌های ملی، سپه، بیمه ایران، رفاه کارگران، اعتبارات صنعتی، تعاون کشاورزی، توسعه کشاورزی و بانک رهنی ایران، لزومی به تغییر مالکیت دیده نشد.
 • هشدار وزیر نیرو برای صرفه‌جویی در مصرف آب

  در پاسخ به ایسنا مطرح شد

  وزیر نیرو گفت: در حال حاضر در شهرهای کشور مشکل جدی‌ای برای تامین آب نداریم اما اگر مردم همکاری نکنند احتمال قطع آب وجود دارد اما انتظار می‌رود که مشترکان همکاری لازم را در این امر داشته باشند.
 • سد سردشت آبگیری شد

  با حضور وزیر نیرو

  مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیرو ایران از آبگیری سد سردشت خبر داد و گفت: این سد می‌تواند سالانه به میزان 421 گیگابایت ساعت برق تولید کند.
 • تدبیر گمرک برای تسهیل تردد کامیون‌های ترانزیتی

  اقتصاد > بازرگانی - تدبیر گمرک ایران برای تسهیل تردد کامیون های ترانزیتی در مرز دوغارون جواب داد و با پذیرش قبض انبار گمرک دوغارون به عنوان سند توزین از سوی گمرک اسلام قلعه افغانستان بخش عمده ای از مشکلات برطرف شده و تردد کامیون های ترانزیتی با سرعت بهتری انجام می شود.
 • شبکه بانکی کشور توان تامین مالی بخش معدن را ندارد

  رئیس خانه صنعت، ‌معدن و تجارت جوانان ایران تاکید کرد: بانک‌های کشور توان تامین مالی تولید را ندارند و ما نمی توانیم روی نظام بانکی حساب باز کنیم، بنابر این نیاز به بازارهای رقابتی داریم و این موضوع هم منوط به ورود سرمایه‌گذار خارجی و یا بانک‌های خارجی است.
 • کمر شکسته اصناف زیر بار مالیات

  سخنان علی فاضلی در خصوص مالیات های دریافتی از واحدهای صنفی شنیدنی است که عنوان کرده: سه مشکل عمده اصناف با سازمان مالیات این است که با توجه به رکود در 3 سال اخیر نباید به دنبال افزایش مالیات بود چون به اندازه کافی تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی تحت فشار هستند و مالیات نباید یک مشکل دیگری بشود که گریبان گیر آنها شود.
 • ساخت اسکله چوبی در ساحل بندر گز

  با هدف ساماندهی گردشگری دریایی در نوار ساحلی گلستان و نیز در ادامه پروژه تکمیل کمپینگ ساحلی بندر گز، اسکله چوبی در این بندر احداث خواهد شد.
 • بسته اخبار اقتصادی در روز پنجشنبه

  "آخرین قیمتها از بازار سکه و ارز"،"مرزنشینان مجاز به واردات چه کالاهایی هستند؟"،"افت ۷۲۹ واحدی شاخص کل/ افت قیمت سهم‌ها در اکثر گروه‌ها"،"دستور پلمب شعب «حافظ»/ سپرده‌گذاری نکنید"،"آیا مشکلات تبعیض نظام دستمزد برطرف می‌شود؟"،"از افزایش هشت درصدی مالیات تا مشکلات دیگر"،"فروش صنعت خودرو به ۲۰ میلیارد دلار می‌رسد"،"تهدید بی‌آبی به تهران رسید"،"آغاز پرواز مستقیم هواپیمایی ماهان به اسپانیا"،"دولت در تعیین نرخ عوارض یک طرفه عمل نکند" و "آغاز صادرات گاز ایران به عراق" عناوین مهمترین اخبار اقتصادی امروز ایسنا بود.