اخبار اقتصادی

 • کارنامه حوزه ICT کشور طی۷ ماهه دولت دوازدهم

  راه‌اندازی دولت همراه به عنوان یکی از مهمترین پروژه‌های دولت الکترونیک اعلام و از اپلیکیشن دولت همراه رونمایی شد تا ارتباط مردم با دولت به صورت اختصاصی شود و ضمن ارتباط با دستگاه‌ها، همه اطلاعات را تجمیع شده داشته باشیم.
 • ۴ نهاد؛ سیاست‌گذار بافت فرسوده/این بار کِی به منزل خواهد رسید؟

  مهر گزارش می‌دهد؛

  در حالی که رئیس جمهور تا پیش از این یک مشاور ارشد و یک معاونت برای احیای بافت فرسوده علاوه بر وزارت راه و شهرسازی تعیین کرده بود، اخیرا شهردار تهران نیز به دستور روحانی به این جمع افزوده شد.
 • درآمد تامین اجتماعی از ضمانت قانونی حقوق کارگران/ 20 هزار میلیارد تومان درآمد از حق بیمه کارگرانی که وجود خارجی ندارند

  مصائب قانون تامین اجتماعی برای کسب و کارها /۲/

  قانونی که قرار بود ضمانت بیمه کارگران در کارگاه‌های موقت باشد تبدیل به محل درآمدی برای سازمان تامین اجتماعی شد و حالا از محل حق بیمه پیمان‌ها، ۲۰ هزار میلیارد تومان درآمد برای سازمان تامین اجتماعی ایجاد شده که نمی‌تواند از آن چشم پوشی کند.
 • برنامه دو مرحله ایی ترامپ برای حل بحران کره شمالی

  یک سناتور جمهوری‌خواه آمریکا اعلام کرد:

  یک سناتور جمهوری‌خواه آمریکا گفت: ترامپ در نظر دارد با شیوه برد برد بحران کره شمالی پایان دهد اما در صورت عدم حصول نتیجه ، دست به شیوه‌های نظامی خواهد زد.
 • تکمیل پروژه های ریلی با اولویت بندی طرح ها/شبکه ریلی سهم به سزایی در مراودات خارجی دارد

  بنایی:

  عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه تاخیر در تکمیل پروژه های ریلی به صلاح نیست، گفت: اتصال به شبکه های ریلی بین المللی برای جذب بازارهای خارجی و کاهش سهم جابه جایی بار و مسافر از جاده به ریل مزایای اقتصادی بسیاری به همراه دارد.
 • از انتقال مکان سفارت آلمان در تهران تا ورود میلیاردر یونانی به تهران

  اقتصاد در گذر زمان

  موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی سی و یکمین روز اردیبهشت ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
 • ترانزیت کودک‌آزاری

  امروز تکدی‌گری در شهرهای ایران به قدری پولساز است که برخی از کودکان اتباع بیگانه را به طمع سفر به تهران انداخته است. هر‌چند تمام این کودکان با پای خود قدم در این شهر هزار‌رنگ نمی‌گذارند و مافیای کودک‌کار آنها را به ایران و تهران روانه می‌کند.
 • کاهش مصرف سوخت با کامیون‌های نو

  بهمن سال گذشته طرح جدید نوسازی ناوگان حمل‌و‌نقل در کشور با هدف جایگزین کردن وسایل نقلیه نو به جای وسایل نقلیه فرسوده کلید خورد. ناوگان فرسوده سهم زیادی در افزایش میزان ذرات معلق در هوای تهران داشته و آن‌طور که آمارهای منتشر شده نشان می‌دهد عامل تولید ۷۰‌درصد از این ذرات مربوط به همین ناوگان است.
 • آیا خروج آمریکا از برجام به رشد اقتصادی ایران کمک می‌کند؟

  باشگاه خبرنگاران جوان گزارش می‌دهد؛

  معاون وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: همه تمهیدات لازم توسط مسئولان کشور برای اتفاقات اخیر درنظر گرفته شده و مردم نباید به هیچ وجه نگرانی داشته باشند.
 • اصناف در گرانی کالاها بی‌تقصیرند

  رئیس اتاق اصناف کشور مطرح کرد:

  وجود حدود 3میلیون بنگاه صنفی ثبت شده و فعالیت 750 هزار واحد صنفی فاقد پروانه کسب و اشتغالزایی برای 5/6 میلیون نفر، خانواده‌ای با 24 میلیون نفر جمعیت را تشکیل می دهد که گردش مالی سالانه 600هزار میلیارد تومانی دارد.
 • بورس لباس هفتم‌تیر با برندهای خارجی جعلی

  نرسیده به ورزشگاه «شیرودی» نشانی کوچه‌ای را می‌گیرم که قرار است ما را به کارگاه تولید مانتو و لباس‌های فیک برساند. «افشاری» صاحب کارگاه است و با کلی رابط و آشنا به او رسیده‌ایم. در حوالی میدان هفتم‌تیر تهران علاوه بر مغازه، فروشگاه و پاساژ‌های مانتوفروشی، کارگاه‌هایی در کوچه‌های اطراف جاخوش کرده‌اند که تولیدشان را چند قدم آن‌سوتر عرضه می‌کنند. افشاری مرد جوانی است که در بازار، لباس و مانتو با برند «روبرتو کاوالی» تولید می‌کند.
 • نتایج نشست کمیسیون صنایع مجلس با خودروسازان/ وجود ۱۱ هزار نیروی مازاد در شرکت سایپا

  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به فارس خبرداد

  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه به گفته جهرودی ۱۱ هزار نیروی مازاد در شرکت سایپا وجود دارد، گفت: خودروسازان خواهان افزایش بیش از ۹.۶ درصدی قیمت هستند.
 • سازمان محیط زیست فرصت محدود جذب نیرو را نسوزاند

  معاون پیشین سازمان محیط زیست:

  با توجه به اعتراض جمعی از فارغ‌التحصیلان بیکار رشته محیط زیست به روند جذب نیرو در سازمان حفاظت محیط زیست، معاون پیشین سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه دستگاه‌ها نباید فرصت محدود جذب نیرو را بسوزانند، اظهار کرد: سازمان امور اداری و استخدامی و سازمان حفاظت محیط زیست باید دلایل جذب نیرو از رشته‌های غیرمرتبط با محیط زیست را تشریح کنند.
 • سرمازدگی اخیر بهانه ای برای قاچاق میوه شد

  شادلو در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان:

  نائب رئیس اتحادیه باغداران استان تهران گفت: سرمازدگی اخیر برای قاچاقچیان بهانه ای شد تا اقدام به توزیع میوه های قاچاق در بازار کنند.