• توسعه بندر شهید بهشتی در مسیر تامین زیرساخت های ترانزیتی

  معاون حمل ونقل وترانزیت سازمان منطقه آزاد چابهار از توسعه بندر شهید بهشتی در مسیر تامین زیرساخت های ترانزیتی خبر داد و گفت : انبارهای بزرگ کالا ایجاد می شود.

  به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ محسن محمدی معین در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی جامعه دریایی ایران (مانا) افزود : با تجهیز و راه اندازی انبارهای ده و هفت هزارمترمربعی در منطقه آزاد و بهسازی انبارهای سازمان بنادر حتی بیش از ظرفیت بندر، آمادگی برای دپوی کالای سرمایه گذاران ایجاد شده است.
  وی افزود : مجوزهای مختلف سرمایه گذاری برای احداث مجتمع های خدمات رفاهی بین راهی و ایجاد اقامتگاه های موقت ماشین های ترانزیتی(تیرپارک ها) نیز برای تسهیل حمل ونقل جاده ای کالا صادر شده است.

  معین گفت : تجهیزات تخلیه وبارگیری فاز اول بندر شهید بهشتی شامل جرثقیل های 50،130،140و80تنی و6دستگاه مکنده غلات 600تنی به همراه سایر تجهیزات بایک کشتی درحال انتقال به چابهار است.

  معاون حمل ونقل سازمان منطقه آزاد چابهار همچنین از افتتاح مرز ریمدان درکمتر از یک ماه آینده خبرداد وگفت: با افتتاح این مرز تردد های جاده چابهار-گوادر بهبود می یابد و با بازسازی و افزایش ظرفیت مرز میلک کالاهای ترانزیتی چینی به مقصد افغانستان نیزدر امن ترین وکوتاه ترین زمان به این کشور می رسد.
  وی با اشاره به تمایل افغانستان برای ترانزیت کالاهای خود از راه بندر چابهار گفت: تخفیف در هزینه تخلیه و بارگیری در بنادر و پایانه ها، تسهیلات بانکی و تخفیف کرایه حمل کالا از تسهیلاتی است که تجار افغان می توانند استفاده کنند.